65_66_67/80 Szeroka (842), Jański Wierch (697), Róg (715)

Szeroka (niem. Der breite Berg, 842 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie w polskiej części Gór Kruczych (Góry Kamienne w Sudetach Środkowych).

Szeroka położona jest w południowej części pasma Gór Kruczych. Na północ (NNW) od szczytu leży Polska Góra, a na południe Głazica. Od północnej części masywu Szerokiej odchodzi ku wschodowi boczne ramię z Dziulcem, które niżej skręca ku północy i zakończone jest wierzchołkiem Bógdał. Drugie, krótsze ramię odchodzi od głównej kulminacji ku wschodowi.

Szczyt leży na granicy polsko-czeskiej. Wschodnie zbocza leżą w Polsce, zachodnie w Czechach.

Jański Wierch (czes. Janský vrch, 697 m n.p.m.) – wzniesienie w Sudetach Środkowych, w Górach Jastrzębich (bywa błędnie zaliczane do Gór Kamiennych).

Wzniesienie jest najwyższym polskim szczytem Gór Jastrzębich. Położone jest około 2,5 km na południowy zachód od Okrzeszyna.

Przez szczyt biegnie granica polsko-czeska, która na szczycie skręca na północny zachód.

Przez część polskich geografów wzniesienie zaliczane jest do Gór Kruczych (czes. Vraní hory), natomiast przez czeskich do „Gór Jastrzębich” (Jestřebí hory), będących częścią Wyżyny Broumovskiej (Broumovská vrchovina), gdyż granicą między obu pasmami jest dolina Beczkowskiego Potoku (Bečkovský potok), dopływu Szkła, leżąca na północ od Jańskiego Wierchu. Względy morfologiczne i odrębność budowy geologicznej Jańskiego Wierchu od pobliskich Gór Kruczych wskazują, że nie należy go zaliczać do Gór Kamiennych.

Róg (niem. StrittbergStreit-Berg) – szczyt o wysokości 715 m n.p.m., w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Stołowych, w paśmie Zaworów.

Góra położona jest około 2,2 km na północny wschód od granic miejscowości Chełmsko Śląskie.

Najwyższy szczyt północno-zachodniej części Gór Stołowych zbudowany ze skał piaskowcowych kredy górnej. Szczyt to obszerne płaskie stoliwo porośnięte lasem świerkowym, południowo-zachodnie i północne zbocza strome, z kolei wschodnie – łagodne. Na południowo-zachodnim zboczu góry charakterystyczne dwie długie równoległe polany (jedna z nich jest startowiskiem paralotniarskim), opadające w kierunku Chełmska Śląskiego. Na zachód od szczytu, na zboczu góry przy krawędzi lasu znajduje się kaplica pw. św. Anny. Dookoła kaplicy rozmieszczone są stacje drogi krzyżowej (kalwaria).

Relacje szczytowe

Relacja zdjęcowa

Ogłoszenia hulajnogowe

Sprawdź gdzie aktualnie jestem !!!!
🍀🌳🍀… Może skrzyżują się Nasze drogi? 👉
http://event.trackcourse.com/…/hulajnogowy-diadem…


Cel charytatywny mojej wyprawy, dorzuć cegiełkę (4 możliwości)
1. https://zrzutka.pl/en/nz8fwa

2. Zlicytuj
❤️🔵💚 Kosmiczny Lawendowy Lisek od Olgi pokonuje trasę ze mną 😍 Oleńka nazwała go MakeMake, wiecie dlaczego😏?… Oleńkę fascynuje kosmos🌌, MakeMake to jedna z planet karłowatych w pasie Kuipera, którą można obserwować amatorskim teleskopem🧐 … ta prawie 1500km średnicy planeta na początku, nieoficjalnie nazywana była ,,Zajączkiem Wielkanocnym”🐇😁 tu👇 licytacja maskotki MakeMake🤩 https://www.facebook.com/111755348100550/posts/149008357708582/

3. Wypatruj
💚🔵❤️ Hulajnoga, na której podróżuje również zostanie wystawiona na licytację‼️

4. Wspieraj na bieżąco
#olgalawendowadziewczynk💞
www.apteczkanaszlaku.pl
instagram: apteczkanaszlaku
https://www.facebook.com/lawendowa.ola/

————————————————————

A moja strona to: www.pawelkalinowski.pl

Sponsorzy główni wyprawy:
#Iroman.pl

Partnerzy:
#TrigarPLBiałystok
#Crosso
#Elem
#Gawra
#LaSportiva
#BakoSport
#Gawra
#AktywnyTurysta
#Habys#Garmin#Habys

Patroni medialni:

#OutdoorMagazyn#DzienDobryTVN#BIA24#KurierPoranny#BialysokOnline#PolskieRadioRadioDlaCiebie#KurierPoranny#RadioAkadera

#Hulajnoga#Gory#Trening#80ScooterPeaks#KoronaGorPolski#DiademGor#Nawigacja

close

Newsletter

Chcę widzieć postępy Twojej przygody. Mój email.

* Zgadzam się na odbieranie wiadomości email ze strony www.pawelkalinowski.pl.

* Interesują mnie hulajnogi. Chętnie porozmawiam o tym produkcie. Proszę o telefon.

Tags: No tags